KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733245
nr 1473 3245
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, Götgatan / Urvädersgränd. Signerad. Olja på duk, 60x45, yttermått inklusive ram: 63x48 cm
Kondition: skadad duk
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:37:16
2/6 09:44:43
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson